zpět na "BLOG"

Detoxikace těla pomocí slané koupele

10.02.2016
Detoxikace těla pomocí slané koupele

Princip detoxikace těla kůží spočívá v procesu zvaném osmóza, k níž dochází během koupele ve slané vodě samovolně, díky tomu, že koncentrace iontů v koupeli je vyšší než jejich koncentrace v kožních buňkách. Tento koncentrační spád odplavuje toxické látky z těla a transportuje tekutiny z hlubokých vnitřních vrstev kůže. Tekutiny se vzhledem k tomuto tlaku dostávají do vnějších vrstev a ty jsou tak mnohem lépe hydratovány. Proto je slaná koupel vhodná i pro lidi se suchou pokožkou.
Čím je koncentrace minerálů v koupeli vyšší, tím je osmotický tlak silnější a intenzita očistného účinku výraznější. Teplá slaná voda také podporuje prokrvení kůže, čímž se proces detoxikace podstatně zrychluje.

Himalájská koupelová sůl - Tarani

Himalájská krystalická sůl je výborná k péči o všechny typy pokožky, včetně citlivé a suché. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků, které pronikají hluboko do pokožky, zjemňují ji a omlazují. Koupel ve slané vodě pomáhá udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožky, pomáhá při kožních onemocněních.

Solná koupel je příjemnou osvěžující relaxací, očistnou kúrou pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Okamžitě ulevuje od bolesti kloubů a svalů z únavy nebo přetížení. Pozitivní přínos solných koupelí spočívá v prokrvení kůže, vyplavení toxických látek z tkání, podpoře látkové výměny, zajištění vyrovnané hladiny hormonů a uvolnění nervového systému.
Solná koupel posiluje organismus, povzbuzuje samoléčebné procesy těla. Působením osmotického tlaku dokáže solný roztok vytáhnout z tkání odpadní produkty. Solná koupel tak má silné detoxikační působení, odstraňuje z těla škodlivé látky a současně doplňuje minerály.

Nahoru