zpět na "BLOG"

Krása a mládí podle Ajurvédy

08.02.2016
Krása a mládí podle Ajurvédy

Díky ní si ženy v Indii udržují pevné zdraví i pozdním věku.
Představte si, že jdete po libovolné čské ulici. Před Vámi jsou tři ženy, jedné je dvacet, druhé kolem čtyřicítky a další třeba šedesát let. Všechny mohou mít vlasy obarvené nastejno, přesto i zezadu spolehlivě určíte jejich věk.
S přibývajícími roky budou nabírat kila. Objem pasu se postupně zvětší a u nejstarší ženy už bude možná totožný s objemem prsou nebo boků. Místo žádoucího tvaru houslí se tělo Evropanky s lety mění v sadu pneumatik. Chůze je pomalejší, namáhavější a topornější. Můžou za to zkrácené svaly, svalové spasmy a opotřebované klouby.
Podíváte-li se na kvalitu kůže, zjistíte, že pleť s přibývajícími lety Evropankám šedne a je sušší. Totéž se týká vlasů. Ani ne tak barva jako hustota a kvalita prozradí, kolik jim je let.

Půjdete-li po ulici v Indii, věk tamějších žen nepoznáte až do chvíle, než se jim zblízka pozorně podíváte do tváře. Pak uvidíte pár vrásek. na první pohled jsou však všechny útlé, pohybují se s lehkostí,vlasy mají husté, pleť jim září.
Tajemství jejich krásy však paradoxně není v kosmetice, ale v medicíně. Z ajurvédské stravy se ztloustnout nedá, s tuhnutím svalstva si poradí jóga. Být zdraví podle ajurvédy znamení totéž, co po evropsku být krásní.
Zatímco nám se moc věcí pro své zdraví dělat nechce, kvůli mládí a kráse půjdeme klidně světa kraj.
A to je důvod, proč jsou ajurvédské masáže, jóga, dieta a detox v poslední době tak populární.

A nemusíte nutně odjíždět do Indie, i u nás i můžete dopřát odbornou péči, aby vaše tělo omládlo a bylo krásné a zdravé.

Nahoru