zpět na "BLOG"

Rýma, ucpané dutiny a bolest hlavy

10.02.2016
Rýma, ucpané dutiny a bolest hlavy

Jestliže nedokážete správně zpracovávat a vylučovat odpad, nebo máme příjem větší, než potřebujete, může se v tlustém střevě hromadit odpad, s nímž se musejí vypořádat jiné části těla.
Obvyklé nachlazení často považujeme za problém dutin a plic, ale vlastně souvisí spíš s tlustým střevem a špatným vylučováním odpadů z těla.
Hleny ve střevech vedou jednak ke špatnému vstřebávání, a zároveň zde vzniká prostředí pro tvorbu bakterií a virů, které se tvoří také v dalších částech těla, jako jsou dutiny a dýchací trakt.
Jestliže se tělo nedokáže vypořádat s toxiny normální vylučovací cestou, mohou se nadbytečné toxiny a hleny začít vylučovat sliznicemi. Vylučování hlenu je podstatně očistný proces, protože se tělo snaží uzdravit , ale výsledkem tohoto procesu může být plná hlava, zaneprázdněná mysl a nedostatek energie.
Tento čistící proces můžete podpořit, pokud budete hodně pít – vodu, šťávy, čaje, polévky – budete- li ležet v teple, inhalovat soli či bylinky a nebudete vylučování blokovat prášky proti nachlazení a konzumací ucpávajících potravin.

Také nevyjádřené pocity a zablokování kreativní energie může přispět k tomu, že se ucpou dutiny v hlavě a vaše fyzická odolnost se oslabí. Snížená odolnost umožní virům, aby se vám nastěhovaly do buněk a množily se, a tak vznikne pocit chřipky.
Tento zranitelný stav může vzniknout i následkem přepracování, duševního zmatku a konfliktů, nedostatečného spánku i citového vypětí.

Nahoru