zpět na "BLOG"

Odstranit zácpu znamená zbavit tělo jedů

04.05.2016
Odstranit zácpu znamená zbavit tělo jedů
Očista těla patří k základním preventivním a léčebným metodám v přírodní medicíně. Odpadní látky, které se v těle zadržují, zpomalují regeneraci orgánů.
V našich koupelnách nalezneme celou řadu kosmetických a hygienických přípravků, ale jen málokde v domácnosti nalezneme byliny a přípravky na očistu. Klystýr bychom možná našli tak u pěti lidí ze sta. Jak si tedy můžeme sami provádět detoxikaci organismu související s tlustým střevem. 
 
Ve většíně případů se škodlivé přebytky potravin začínají shromažďovat ve střevech, ve formě hlenů a mastných usazenin. To zapříčiňuje jejich rozšíření a dochází k nadmutí břicha.
Stejně jako umýváme podlahu čistou vodou, tak i naše tlusté střevo bychom měli čas od času vodou pročistit a vymýt všechny nečistoty, které zde mohou zůstávat přichyceny na stěnách.
Jedním z dostupných prostředků je aplikace výplachu střeva klystýrem
 
Zácpa bývá často projevem nedobrého stavu střev. Je to vážná porucha, kdy dochází k intoxikaci celého organismu. Neléčená zácpa může zapříčinit mnoho závažných onemocnění, ale i bolesti hlavy, zubů, bolesti v krku, páteře, kožní problémy, opary na rtech, váčky pod očima, ucpané dutiny apod. Pro dobrou práci střev je nutno konzumovat vlákninu. Ta umožňuje zkrácení doby setrvání stolice ve střevě. Při problémech se střevním aparátem konzumujte jen kysané mléčné výrobky - v žádném případě nejezte smetanové jogurty, šlehačku a smetanu do kávy.
 
Lidé, kteří trpí zácpou, by měli klystýr realizovat pravidelně. Pokud provádí intenzívní detox, tak nejlépe denně, aby se střeva rozpohybovala, zaktivovala a obnovila správně svoji funkci.
Někteří lidé mohou mít psychickou zábranu před klystýrem a raději volí  colonydroterapii – důkladné promytí střev.
Ať už zvolíte kteroukoliv způsob, je to vždy ku prospěchu pro vaše tělo.
Dobré vyprazdňování je základem zdraví.  
 

Nahoru